ოქროს გლობუსი 2020-ის გამარჯვებულები ცნობილია

  • სულ ცოტა ხნის წინ ლოს-ანჯელესში, სასტუმრო ბევერლი ჰილტონში ოქროს გლობუსის 77-ე დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა.

უცხოური პრესის ასოციაციამ გამარჯვებულები 25 ნომინაციაში გამოავლინა.
იხილეთ ოქროს გლობუსი 2020-ის გამარჯვებულების სრულია სია:
საუკეთესო მხატვრული ფილმი – დრამა
• The Irishman
• Joker
• Marriage Story
• 1917 (გამარჯვებული)
• Two Popes
ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – დრამა
• სინტია ერივო, Harriet
• სკარლეტ იოჰანსონი, Marriage Story
• სირშა რონანი, Little Women
• შარლიზ ტერონი, Bombshell
• რენე ზელვეგერი, Judy (გამარჯვებული)
კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – დრამა
• კრისტიან ბეილი, Ford v Ferrari
• ანტონიო ბანდერასი, Pain and Glory
• ადამ დრაივერი, Marriage Story
• ხოაკინ ფენიქსი, Joker (გამარჯვებული)
• ჯონათან პრაისი, The Two Popes
საუკეთესო მხატვრული ფილმი – კომედია ან მიუზიკლი
• Once Upon a Time in Hollywood (გამარჯვებული)
• Jojo Rabbit
• Knives Out
• Rocketman
• Dolemite Is My Name
ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – კომედია ან მიუზიკლი
• აკვაფინა, The Farewell (გამარჯვებული)
• ანა დე არმასი, Knives Out
• ქეით ბლანშეტი, Where’d You Go, Bernadette
• ბინი ფელდშტაინი, Booksmart
• ემა თომპსონი, Late Night
კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – კომედია ან მიუზიკლი
• დენიელ კრეიგი, Knives Out
• რომან გრიფინ დევისი, Jojo Rabbit
• ლეონარდო დიკაპრიო, ONCE UPON A TIME… IN HOLLYWOOD
• ტერონ ეჯერტონი, Rocketman (გამარჯვებული)
• ედი მერფი, Dolemite Is My Name
საუკეთესო ანიმაცია
• Frozen II
• How to Train Your Dragon: The Hidden World
• Missing Link (გამარჯვებული)
• Toy Story 4
• Lion King
საუკეთესო უცხოენოვანი მხატვრული ფილმი
• The Farewell
• Les Miserables
• Pain and Glory
• Parasite (გამარჯვებული)
• Portrait Of A Lady On Fire
ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში
• კეტი ბეიტსი, Richard Jewell
• ანეტ ბენინგი, The Report
• ლორა დერნი, Marriage Story (გამარჯვებული)
• ჯენიფერ ლოპესი, Hustlers
• მარგო რობი, Bombshell
კაცის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში
• ტომ ჰენკსი, A Beautiful Day in the Neighborhood
• ენტონი ჰოპკინსი, The Two Popes
• ალ პაჩინო, The Irishman
• ჯო პეში, The Irishman
• ბრედ პიტი, Once Upon a Time in Hollywood (გამარჯვებული)
მხატვრული ფილმის საუკეთესო რეჟისორი
• ბონგ ჯუნ-ჰო, Parasite
• სემ მენდესი, 1917 (გამარჯვებული)
• ტოდ ფილიპსი, Joker
• მარტინ სკორსეზე, The Irishman
• კვენტინ ტარანტინო, Once Upon a Time in Hollywood
საუკეთესო სცენარი
• Marriage Story
• Parasite
• The Two Popes
• Once Upon a Time in Hollywood (გამარჯვებული)
• The Irishman
საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – დრამა
• Big Little Lies (HBO)
• The Crown (Netflix)
• Killing Eve (BBC America)
• The Morning Show (Apple TV Plus)
• Succession (HBO) (გამარჯვებული)
საუკეთესო მსახიობი ქალი დრამატულ სერიალში
• ჯენიფერ ენისტონი, The Morning Show
• ოლივია კოლმანი, The Crown (გამარჯვებული)
• ჯოდი კომერი, Killing Eve
• ნიკოლ კიდმანი, Big Little Lies
• რიზ უიზერსპუნი, Big Little Lies
საუკეთესო მსახიობი კაცი დრამატულ სერიალში
• ბრაიან კოქსი, Succession (გამარჯვებული)
• კიტ ჰარინგტონი, Game of Thrones
• რამი მალეკი, Mr. Robot
• ტობიას მენზისი, The Crown
• ბილი პორტერი, Pose
საუკეთესო ორიგინალური მუსიკა
• Motherless Brooklyn
• Little Women
• Joker (გამარჯვებული)
• 1917
• Marriage Story
საუკეთესო ორიგინალური სიმღერა
• Beautiful Ghosts (Cats)
• (I’m Gonna) Love Me Again (Rocketman) — გამარჯვებული
• Into the Unknown (Frozen II)
• Spirit (The Lion King)
• Stand Up (Harriet)
საუკეთესო კომედიური სერიალი
• Barry (HBO)
• Fleabag (გამარჯვებული)
• The Kominsky Method (Netflix)
• The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)
• The Politician (Netflix)
საუკეთესო მსახიობი ქალი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში
• კრისტინა ეპლგეიტი, Dead to Me
• რეიჩეილ ბროსნაჰანი, Marvelous Mrs. Maisel
• კრისტენ დანსტი, On Becoming a God in Central Florida
• ნატაშა ლიონე, Russian Doll
• ფიბი უოლერ-ბრიჯი, Fleabag (გამარჯვებული)
საუკეთესო მსახიობი კაცი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში
• მაიკლ დუგლასი, The Kominsky Method
• ბილ ჰეიდერი, Barry
• ბენ პლატი, The Politician
• პოლ რუდი, Living with Yourself
• რამი იუსეფი, Ramy (გამარჯვებული)
საუკეთესო მინისერიალი ან სატელევიზიო მხატვრული ფილმი
• Catch-22 (Hulu)
• Chernobyl (HBO) — გამარჯვებული
• Fosse/Verdon (FX)
• The Loudest Voice (Showtime)
• Unbelievable (Netflix)
საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში
• კეიტლინ დევერი, Unbelievable
• ჯოუი კინგი, The Act
• ჰელენ მირენი, Catherine the Great
• მერიტ უივერი, Unbelievable
• მიშელ უილიამსი, Fosse/Verdon (გამარჯვებული)
საუკეთესო მსახიობი კაცი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში
• კრისტოფერ ებოტი, Catch-22
• საშა ბარონ კოენი, The Spy
• რასელ ქროუ, The Loudest Voice (გამარჯვებული)
• ჯარედ ჰარისი, Chernobyl
• სემ როკველი, Fosse/Verdon
ქალის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში
• პატრიცია არკეტი, The Act (გამარჯვებული)
• ჰელენა ბონემ კარტერი, The Crown
• ტონი კოლეტი, Unbelievable
• მერილ სტრიპი, Big Little Lies
• ემილი უოტსონი, Chernobyl
კაცის საუკეთესო მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში
• ალან არკინი, The Kominsky Method
• კირან კალკინი, Succession
• ენდრიუ სკოტი, Fleabag
• სტელან სკარსგარდი, Chernobyl (გამარჯვებული)
• ჰენრი უინკლერი, Barry
წყარო

მოგეწონა? - გააზიარე!:

კომენტარის დატოვება

თქვენი ელფოსტის მისამართი გამოქვეყნებული არ იყო. აუცილებელი ველები მონიშნულია *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.