2008 წლის ომში დაღუპული ქართველი გმირების სრული სია

  •  ზუგდიდიდის მუნიციპალიტეტიდან, 2008 წლის აგვისტოს ომს 4 ჯარისკაცი ემსხვერპლა: კაპიტანი კობა სერგია, კაპრალები: ბადრი ბერანძე, სერგეი გოროზია და დავით ჯიქია.

ომში სულ 170 ადამიანი დაიღუპა, აქედან 9 უგზო-უკვლოდ დაკარგულად ითვლება, თუმცა ყველა მათგანი გარდაცვლილია:

მათ შორის: ოფიცერი: 23; კაპრალ/სერჟანტი: 136; რიგითი: 1; რეზერვისტი: 9; სამოქალაქო პირი: 1

  1. კაპიტან-ლეიტენანტი ჭიტაძე თეიმურაზ თამაზის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
  2. კაპრალი დათუაშვილი ზვიად რევაზის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები საზღვაო
  3. კაპრალი ფიჩხაია თემურ გოგის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
  4. კაპრალი ღვინჯილია გიორგი ნუგზარის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
  5. კაპრალი ბარბაქაძე ზვიად ზურაბის ძე – სამხედრო საზღვაო-ძალები
  6. კაპიტანი ბალხამიშვილი ალბერტ უშანგის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
  7. სერჟანტი დევნოზაშვილი ნოდარ ეფრემის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
  8. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი ნანუაშვილი გიორგი ჯიმშერის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
  9. კაპრალი ბასილაძე ბადრი გიორგის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
  10. ვადიანი ს/მ გურჩიანი სამსონ ფრიდონის ძე – სამხერო-საჰაერო ძალები
  11. კაპრალი ტრაპაიძე შალვა გურამის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
  12. კაპრალი თაყაძე ვიტალი ილიას ძე – I ქვეითი ბრიგადა
  13. კაპრალი ბეკურაშვილი მამუკა გოჩას ძე – I ქვეითი ბრიგადა
  14. ლეიტენანტი ხურციძე შოთა ოლეგის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
  15. კაპრალი შაინიძე ასლან ჯემალის ძე – I ქვეითი ბრიგადა
  16. კაპრალი ნიკიტინი თამაზ ედუარდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  17. უმცროსი სერჟანტი ფანცულაია მამია თამაზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  18. კაპრალი თეფანია ლევან ოთარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  19. უმცროსი სერჟანტი დიასამიძე ედნარ დურსუნის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  20. კაპრალი ჯაილოვა დიმიტრი ოთარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  21. კაპრალი ბოკუჩავა თემურ ტარიელის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  22. კაპრალი სამაკაშვილი მამუკა ნუგზარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  23. კაპრალი შაინიძე ამირან ნოდარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  24. კაპრალი აბაშიძე მალხაზ ილიას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  25. კაპრალი ბალაშვილი ზურაბ გივის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  26. კაპრალი დვალიშვილი მიხეილ დავითის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  27. კაპრალი ბერიძე თეიმურაზ ბეჟანის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  28. კაპრალი შეყლაშვილი ილია ვაჟას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  29. უმცროსი სერჟანტი თურმანიძე ფრიდონ გიორგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  30. სერჟანტი შაინიძე ვაჟა ნოდარის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  31. უმცროსი სერჟანტი გელდიაშვილი ანზორ ვახტანგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  32. უმცროსი სერჟანტი კოხრეიძე ლევან რეზოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  33. უმცროსი სერჟანტი ონიანი ალექსანდრე ვალოდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  34. კაპრალი წულაძე რუსლან ვილორიკის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  35. კაპრალი ფორჩხიძე ნიკოლოზ ჯონდოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  36. კაპრალი კუპატაძე შმაგი როლანდის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  37. კაპრალი კაცაძე ზვიად სერგოს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  38. უმცროსი სერჟანტი გაბუნია ილია ივანეს ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  39. კაპრალი ჯანელიძე ირაკლი ვაჟას ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  40. კაპრალი ბარამია მარლენ ტარიელის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  41. სერჟანტი მელქაძე ლევან თამაზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  42. კაპიტანი ლაგურაშვილი ლერი თენგიზის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  43. კაპრალი მანძულაშვილი ლევან ოლეგის ძე – II ქვეითი ბრიგადა
  44. კაპრალი წილოსანი ემზარ შუქრის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
  45. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი კაკაურიძე ფელიქს მიტუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა
  46. კაპრალი ზოიძე რომანი ლევანის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
  47. კაპრალი კოშაძე კახა აკაკის ძე- II ქვეითი ბრიგადა
  48. უმცროსი სერჟანტი გოგნაძე ვალერი სულიკოს ძე- II ქვეითი ბრიგადა
  49. უმცროსი სერჟანტი ეფაძე ზურაბ ავთანდილის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  50. კაპრალი ტატუაშვილი გიორგი ზაურის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  51. კაპრალი ზაზაშვილი ალექსანდრე პავლეს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  52. კაპრალი გიგუაშვილი მალხაზ თამაზის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  53. კაპრალი ქამაშიძე ავთანდილ იოსების ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  54. კაპრალი ხარჩილავა კობა რევაზის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  55. კაპრალი ბალახაშვილი არტემ გურამის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  56. უმცროსი სერჟანტი თუთისანი მერაბ მურმანის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  57. კაპრალი ციცქიშვილი ვალერი რეზოს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  58. კაპრალი გოგორიშვილი გიგა ტიტეს ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  59. უმცროსი სერჟანტი სმირნოვი ვასილი იურის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  60. უმცროსი სერჟანტი კოპალიანი პაატა ჯეირანის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  61. უმცროსი სერჟანტი ბრეგაძე ფრიდონ ავთანდილის ძე – III ქვეითი ბრიგადა
  62. უფროსი ლეიტენანტი ახობაძე მერაბ ტარიელის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  63. კაპიტანი სერგია კობა იურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  64. კაპიტანი კირაკოზაშვილი გიორგი ოთარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  65. მაიორი დოლიძე შალვა ზაურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  66. სერჟანტი მგალობლიშვილი ფილიპე ჰამლეტის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  67. უფროსი ლეიტენანტი ბაბუციძე ილია გიორგის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  68. უფროსი ლეიტენანტი ნადარეიშვილი გიორგი გენადის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  69. ლეიტენანტი ბარდაველიძე ალია მერაბის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  70. კაპრალი დევდარიანი ლევან ცაგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  71. კაპრალი ბაზაძე ირაკლი ომარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  72. კაპრალი თენიეშვილი ზაურ ჯუმბერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  73. კაპრალი ლომიძე ავედიკ ვახტანგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  74. კაპრალი ყალაბეგიშვილი ნიკა გაბრიელის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  75. კაპრალი ჯიქია დავით დაზმერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  76. კაპრალი დადვანი საბა შამილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  77. კაპრალი ირემაძე მურთაზ გურამის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  78. კაპრალი გზირიშვილი ვახტანგ ბადრის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  79. კაპრალი დვალიშვილი დავით რობერტის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  80. კაპრალი დოიჯაშვილი ონისე ლევანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  81. კაპრალი მჟავანაძე რაულ ასლანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  82. კაპრალი ჩადუნელი დევი ჯონდოს ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  83. კაპრალი ქარჩავა გოგიტა ნუგზარის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  84. კაპრალი მახარაშვილი ზაურ მურმანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  85. კაპრალი წურწუმია კობა ამირანის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  86. კაპრალი ჯავახიშვილი გიორგი გენადის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  87. კაპრალი ღვინიაშვილი სოსო თენგიზის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  88. კაპრალი ბერიკაშვილი გიორგი მიხეილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  89. კაპრალი დავითაშვილი ვლადიმერ უშანგის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  90. კაპრალი იოსებიძე ლევან შუქურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  91. კაპრალი ახალკაცი რეზო გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  92. კაპრალი აბრამიშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  93. უფროსი სერჟანტი ფერაძე ზაზა თენგიზის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  94. უმცროსი სერჟანტი სოფრომაძე უშანგი ომარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა
  95. მაიორი ჭედია გელა გივის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
  96. სამედიცინო სამსახურის სერჟანტი ჭელიძე მერაბ თამაზის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
  97. კაპრალი ღვინიაშვილი გიორგი თენგიზის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
  98. კაპრალი მამალაძე ამირან გურამის ძე – V ქვეითი ბრიგადა
  99. კაპრალი ტოროშელიძე ჯიმშერ იაშას ძე – საინჟინრო ბრიგადა
  100. კაპრალი მურადაშვილი გიორგი პაატას ძე – საინჟინრო ბრიგადა
  101. სერჟანტი ახალკაცი ზაზა ბეგლარის ძე – საინჟინრო ბრიგადა
  102. პოლკოვნიკი ელიზბარაშვილი დავით ვალიკოს ძე – საინჟინრო ბრიგადა
  103. უფროსი სერჟანტი ბერიანიძე არჩილ ვახტანგის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  104. სერჟანტი ბადრიაშვილი გიორგი ნოდარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  105. უფროსი სერჟანტი მელიქიძე თამაზ არდიკოს ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  106. კაპრალი კვალიაშვილი ივანე მალხაზის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  107. კაპრალი განჯელაშვილი ვასილ გივის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  108. კაპრალი რომელაშვილი გიორგი ირაკლის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  109. კაპრალი დოთიაშვილი ზაზა ზაურის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  110. კაპრალი კურდღელაშვილი ჯიმშერ ელგუჯას ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  111. კაპრალი მამუკაშვილი გიორგი ვალერის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  112. კაპრალი კვირიკაშვილი ზაქარია იოსების ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  113. სერჟანტი ინაური ელგუჯა ნოდარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  114. კაპრალი ურიგაშვილი ზურაბ თამაზის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  115. კაპრალი მეხატურიშვილი იოსებ გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  116. კაპრალი მიჩიტაშვილი მზეჭაბუკ ტარიელის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  117. კაპრალი ერაშვილი რამაზ გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  118. კაპრალი წულაია გიზო გულივერის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  119. კაპრალი ელიკაშვილი ივანე ნუგზარის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  120. უფროსი სერჟანტი მაკრახიძე გოგიტა გურამის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  121. კაპრალი ქარელი ოთარ პაატას ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  122. სერჟანტი ცერცვაძე მიხეილ ქიშვარდის ძე – ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  123. კაპრალი შაინიძე გიორგი დავითის ძე – ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი
  124. უმცროსი სერჟანტი ასლანიძე ომარ ლეოს ძე – ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი
  125. სერჟანტი თავგორაშვილი კახაბერ გიორგის ძე – სპეციალური ოპერაციების დაჯგუფება
  126. ს/პირი რაზმაძე ამირან ავთანდილის ძე – ჯარების ლოგისტიკური უზრუნველყოფის დეპარტამენტი
  127. რეზერვისტი ხურცილავა დათა ბესიკის ძე – ეროვნული გვარდია
  128. რეზერვისტი ჭითანავა გოგა ტარიელის ძე – ეროვნული გვარდია
  129. რეზერვისტი კიკალეიშვილი ოთარ ბახვას ძე – ეროვნული გვარდია
  130. რეზერვისტი გაბუნია შალვა ემზარის ძე – ეროვნული გვარდია
  131. რეზერვისტი ბერაია გოგა რევაზის ძე – ეროვნული გვარდია
  132. რეზერვისტი იოსავა მიხეილ ბესიკის ძე – ეროვნული გვარდია
  133. რეზერვისტი ჭოჭუა ლევანი მძლავრის ძე – ეროვნული გვარდია
  134. რეზერვისტი მორბედაძე ირაკლი ოთარის ძე – ეროვნული გვარდია
  135. რეზერვისტი ბოჭოიძე ზაზა სავლეს ძე – ეროვნული გვარდია
  136. კაპრალი ბლიაძე დავით ბუხუტის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  137. კაპრალი ქამაშიძე ტარიელ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  138. ლეიტენანტი მამისაშვილი რეზო გელას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  139. კაპრალი წიქარიშვილი გიორგი ზაზას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  140. კაპრალი ჭაღალიძე თენგიზ შოთას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  141. კაპრალი გლუნჩაძე ზაზა თენგიზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  142. კაპიტანი ყულოშვილი ერეკლე მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  143. კაპიტანი თანდაშვილი ალექსანდრე დიმიტრის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  144. კაპრალი გოროზია სერგეი კონსტანტინეს ძე-IV ქვეითი ბრიგადა
  145. კაპრალი მიდელაშვილი ლევანი ავთანდილის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  146. სამედიცინო სამსახურის უმცროსი ლეიტენანტი ბეგიაშვილი ზურაბ თემურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  147. უმცროსი სერჟანტი ანწუხელიძე გიორგი ზაურის ძე – IV ქვეითი ბრიგადა
  148. კაპრალი ქათამაძე გიორგი შირინის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  149. უფროსი ლეიტენანტი მელია სერგო თამაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  150. უმცროსი სერჟანტი მებაღიშვილი გელა მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  151. კაპრალი ბეჟუაშვილი იოსებ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  152. უფროსი სერჟანტი ნაჭყებია ზურაბ სერგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  153. კაპრალი ხუბულური კახაბერ ირაკლის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  154. კაპრალი უგრეხელიძე რომან გრიგორის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  155. კაპრალი ჭონიშვილი ოლეგ სერგოს ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  156. კაპრალი რომელაშვილი გელა მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  157. კაპრალი ბერანძე ბადრი ოთარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა
  158. კაპიტანი ჯოჯუა გიორგი თეიმურაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  159. უმცროსი სერჟანტი დანელია გოჩა გურამის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  160. უფროსი ლეიტენანტი ნატროშვილი ალექსი გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  161. კაპრალი ხაიკაშვილი შმაგი ამირანის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს დაკარგული სამხედრო მოსამსახურეების სახელობითი სია

სულ: 9

მათ შორის ოფიცერი: 2; კაპრალ/სერჟანტი: 7.

  1. კაპრალი ალავერდაშვილი რეზო გოჩას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  2. სერჟანტი ტურაშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  3. კაპრალი ნოზაძე შმაგი გუგულის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  4. უფროსი სერჟანტი თიგიშვილი გელა ვაჟას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა
  5. ლეიტენანტი რომელაშვილი გიორგი მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  6. კაპრალი ბირთველიშვილი ზაზა თამაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  7. კაპრალი სუხიტაშვილი ოთარ დიმიტრის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი
  8. კაპიტანი ჯიშკარიანი ვეფხვია გიგუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა
  9. კაპიტანი ქარდავა პაატა იაშას ძე – ს/დ დეპარტამენტი, I ოპერატიული სამმართველოს თანამშრომელი
მოგეწონა? - გააზიარე!:

კომენტარის დატოვება

თქვენი ელფოსტის მისამართი გამოქვეყნებული არ იყო. აუცილებელი ველები მონიშნულია *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.